Dagens frokost var dette, nam nam! Vegansk og glutenfri, som selvsagt passer til de uten allergier også.
Frokostblandingen inneholder glutenfri havregryn, sesamfrø, litt hampfrø, kakaonibs, noen rosiner, litt klementiner, og fantastisk god valnøttmelk. Rista hasselnøtter hadde også smakt skikkelig godt oppi.
Oppskrift på valnøttmelken finner du her.
Greit å variere frokosten litt av og til også, ikke bare lage smoothie eller kikertpannekake ;-)
Hva var din frokost i dag?
I dag var frokosten min speltlomper med egg og kaviar, ikke det beste, men noe av det jeg husker best fra julefrokostene med mamma, så det blir fort sånn på denne tiden :)
Tradisjoner blir som regel slik, hehe.
Det så både godt og lekkert ut! Veldig greit å variere litt innimellom ja :)
Aa det så godt ut :) morgenene mine er så travle for tiden, så blir bare tull! (Men ferskt brød med brunost blir for alltid min favoritt, tror jeg..) skal prøve valnøttmelk!
Enig, brunost er godt, savner det innimellom.
Når jeg vet jeg har dårlig tid pleier jeg å lage smoothie kvelden før og ha den klar i kjøleskapet til neste morgen.
Namnam! :D Ser uber godt ut <3
Så herlig ut! Skal prøve meg på valnøttmelken :))
Det så godt ut! Flott med nye tips til frokosten :)
Enig, inspirasjon er alltid fint.
Nam, det ser deilig ut ^_^