Vi er mange som har oppdaget at Incabær/Goldenberries/tørkede physalisbær er et fantastisk godt alternativ til surt gummisnop (les innlegget mitt om det her). Tenkte derfor å tipse dere om et annet tørka bær som også funker veldig bra som surt snop, og det er disse tørkede kirsebærene! Montmorency Tart Cherries heter de. De smaker ekte og naturlig og er ikke tilsatt sukker eller kunstige stoffer. Jummy! De smaker faktisk som supermat-drikken Tart Cherry Konsentrat, logisk nok siden de er laget av samme bæra ;-) Konsistensen er som mjuke rosiner, ikke tørr slik som incabær er. Så da vet dere det!
Kjøpte de på iherb her.
Har du smakt disse? Hvis ikke, do it! :-)
*bestilling lagt inn på iherb*
Detta passa meg og kirsebærcravinga mi perfekt :D
Supert! :-D
nam ;-) så godt ut !
åå det hörtes godt ut :D
Takk for tips!
Bare hyggelig!
Nam nam! :)
så soennende. dette har jeg aldri smakt!
Mm.. disse så gode ut, så de må jeg prøve!
Er så GOD den! Kjøpte bare en første gangen jeg og, men må bestille mer!
Takk for supert tips – alltid noken nye tips å finne på bloggen din, likar det! :)
Physillumbær? Skriveleif? Hehe :P
Nå må jeg nok gå i anskaffelse av disse og. Du gir meg alltid så gode grunner til å handle på iherb altså! :D
Haha, var det feil?? Jeg prøvde å huske hva det hette, men jeg tok sikkert feil!
Nam! Dette må testes:D
heter det ikke physalis? altså, de andre bærene du har skrevet om før, mener jeg. dette tror jeg nesten jeg må sjekke ut, fordi jeg eeelsker surt godteri :D
Jo DET var det de hette! har retta det nå.
Denne skal jeg bestille neste gang jeg snoper på IHerb! Har fått helt dilla på incabær, for jeg liker ikke tørket frukt som er for søt :/
Mmm, disse må jeg teste ut. Er veldig glad i de tørkede tranebærene fra samme merke, men de er ofte utsolgt på iHerb… God helg! :)
Bestilte tranebær for noen dager siden, gleder meg til å smake på dem også! God helg til deg også! :-)
Hm, det hørtes jammen ikke dumt ut! Så bra at du kommer med sånne tips :)
Og flott det faller i smak! :-))
Jeg har ikke smakt akkurat de kirsebærene, men jeg har smakt tørkede kirsebær og de var helt greie. Selv så foretrekker jeg tørkede tranebær, dét er NAM det :-)
Da gleder jeg meg enda mer til å få tranebærene i posten! Har bestilt det også ;-)
ÅÅ, så spennende- alt du vet!:) Disse bør jeg virkelig prøve da, surt godis har nemlig vært mitt favorittgodis siden jeg var liten. Digger incabær, så da er vel dette også i min gate, får vi håpe;) Takk for tips!:)
Bare hyggelig, håper du vil like dem! :-D
Ser yum ut :) Får bestille det neste gang.
Takk for tipset Silje. Disse MÅ jeg prøve :D
Disse må jeg prøve :D Så super gode ut!
Silje, du har en UTROLIG bra blogg. Jeg har ikke ME eller noen sykdommer, men tipsene dine kommer til nytte likevel. Bloggen din er en av få jeg leser fast, og det med god grunn.
Du skriver utrolig bra og innleggene er super oversiktlige. Liker at du lenker til produktene du bruker når du poster oppskrifter.
Du inspirerer meg, Silje :) Takk for en awesome blogg, stå på. :D
Og takk selv, for en herlig kommentar! :-D
Hei Silje! Ble så overrasket over å se deg i Vita´s Beauty magasin – det er jo Silje fra tyskklassen! Du er utrolig flink, har blitt fast leser av den fine bloggen din :) Stå på! Klem fra meg